Magic Fish Kindergarten
Magiczne miejsce, gdzie każde dziecko czuje się jak rybka w wodzie!

O nas

W przedszkolu Magic Fish stawiamy na rozwój we wszystkich kierunkach. Dzieci poznają otaczający nas świat na wiele sposobów - do tradycyjnych metod przekazywania wiedzy włączamy elementy sztuki. Wspieramy samodzielność, ciekawość i kreatywność. Poza rozwijaniem podstawowych umiejętności i odkrywaniem pasji dzieci, kształtujemy ich kompetencje społeczne, a także rozwijamy ich empatię. W tym wszystkim wspierają ich nasi psychologowie. Dzięki nim dzieci uczą się rozumienia innych oraz uczą się radzenia sobie z własnymi emocjami. Od najmłodszego, uczymy dzieci korzystania z języka angielskiego. Dzięki temu, nie jest to dla nich tylko język obcy - staję się on narzędziem, które pozwala im na poszerzanie horyzontów, komunikację z rówieśnikami z różnych stron świata oraz otwiera drzwi do nowych możliwości zarówno w nauce, jak i w przyszłych obszarach życia zawodowego.

 

Aktualności

Programy nauczania

Nauczanie dwujęzyczne

Nasze Przedszkole realizuje dwa programy nauczania: polską podstawę programową rozszerzoną o autorski program Magic Fish oraz English National Curriculum. Dla potrzeb naszej placówki połączyliśmy obie podstawy. Naszym głównym celem jest wprowadzenie dzieci w świat języka angielskiego w naturalny sposób, tak aby od najmłodszych lat stał się on częścią ich codziennego życia . W każdej grupie pracuje dwóch nauczycieli w tym jeden anglojęzyczny. Dzieci w swych najmłodszych latach są najbardziej ciekawe świata, dzięki czemu przez swobodną zabawę i bez najmniejszych obciążeń mogą przyswajać język obcy.

Wychowanie przez sztukę

Ważnym elementem wychowania w naszym przedszkolu jest program wychowania artystycznego „Wychowania przez sztukę” które odpowiada potrzebie kształtowania równowagi psychicznej współczesnego człowieka. Ma sprawić, że człowiek będzie żył w sposób spontaniczny i twórczy. Ma również umożliwić mu osiągnięcie harmonii życia umysłowego, uczuciowego i intelektualnego.

Steamowe Przedszkole

W naszym przedszkolu używamy innowacyjne pomoce dydaktyczne, do jakich należą małe roboty do zastosowań edukacyjnych, czy dostosowane do wieku i stopnia rozwoju zestawy konstrukcyjne. To pierwsze zanurzenie się młodych ludzi w robotyce podczas pracy grupowej. Zajęcia prowadzimy często w formie projektów. Wspólnie zastanawiamy się nad rozwiązanianimi problemów projektowych, dzieci chętnie proponują swoje rozwiązania.

Edukacja to relacja

Aby nasze dzieci wyrosły na szczęśliwych dorosłych, żyjących pełnią życia, w harmonii z sobą i naturą, potrzebują nowej formuły funkcjonowania opartej na relacjach. Specjalnie dla naszych przedszkolaków wprowadziliśmy program „Trening Umiejętności Społecznych” Zajęcia w przedszkolu prowadzi psycholog, trener umiejętności społecznych. Wiemy jak ważna jest umiejętność radzenia sobie z własnymi emocjami i zdolność rozumienia innych ludzi, dlatego treningi umiejętności społecznych są wprowadzane od 2 roku życia. Ludzie o szeroko rozwiniętej inteligencji emocjonalnej lepiej radzą sobie w sytuacjach społecznych, w kontaktach z otoczeniem, w nauce, odnoszą więcej życiowych sukcesów. Dzięki tym zajęciom, dzieci są bardziej empatyczne, posiadające rozwinięte kompetencje społeczne, łatwiej nawiązują przyjaźnie. Doświadczenia zdobyte na zajęciach pozwalają na uczenie się od rówieśników i stymulują rozwój. W Polsko –Angielskim Przedszkolu MAGIC FISH fundamentem współpracy jest dialog, zaufanie i szacunek.

Najnowsze wydarzenia

Brak nadchodzących wydarzeń

Sukcesy dzieci


Nasze social-media

FacebookYouTube

Ustawienia dostępności

© 2024 Edison International School. All rights reserved.Logo Edison International School